HOTEL DLA PSÓW WARSZAWA "POD BRZOZAMI"

Szanowni Państwo

Pozostawienie psa w Pensjonacie może być doskonałym rozwiązanie mogącym sprawić pieskowi wiele szczęścia i radości. My jako ludzie jesteśmy sforą zastępczą, a prawdziwą sfora dla piesków są inne psy. Widać to na spacerze kiedy nasz piesek zaczyna biec lub ciągnąć smycz na widok innego pieska. Jest jednak JEDNO ALE. Proszę przeczytać to uważnie , a być może zawarte tu informacje pomogą Państwu w podjęciu racjonalnych decyzji i uchronią Państwa przed rozczarowaniem i nerwami.

Pozostawienie pieska w Pensjonacie dla Psów to bardzo trudna emocjonalnie i odpowiedzialna decyzja. Dla wielu z Państwa to tak jak wysłać dziecko w nieznane na kolonie czy do szkoły z internatem. Wiem bo 30 lat temu przerabiałam to samo i zamiast wypoczywać na plaży w słonecznej Hiszpanii „wisiałam” non-stop na telefonie

Od 30-stu lat jestem Kynologiem, członkiem i działaczem Związku Kynologicznego w Polsce FCI
(FCI – Fédération Cynologique Internationale ) czyli jedynej organizacji zrzeszające Narodowe Związki Kynologiczne na Świecie, będącej twórcą Wzorca Ras Psów i tworzącej 109 lat temu Księgi Rodowodowe.
Od 20-lat prowadzę wzorcowy Pensjonat dla 15-stu psów, który uzyskał najwyższą ocenę w trakcie kontroli Państwowej Straży dla Zwierząt co jest udokumentowane Protokółem Kontroli umieszczonym na stronie głównej na prawo od zdjęcia.
Pisze to dlatego aby mieli Państwo pewność że przekazywane w tym opisie informacje pochodzą od osoby kompetentnej, mającej wiedzę, uprawnienia i pasję w temacie OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI.

W związku z bardzo dużą ilością psów jakie w okresie ostatnich dwóch lat znalazły się w Polskich domach nastąpił nagły i gwałtowny „wykwit” najróżniejszego rodzaju Hoteli, Hotelików i Pensjonatów dla piesków.
Należy wykazać naprawdę dużą czujność i posiadać minimum wiedzy na co zwracać uwagę przed podjęciem decyzji o pozostawieniu swojego pupila w Hotelu dla piesków. Podstawowe warunki jakie powinien spełniać tego typu Hotel powinny zawierać następujące zasady:

- Zarejestrowana działalność gospodarcza ( KRS i NIP ) dotycząca działalności związanej z opieką nad zwierzętami, tylko wtedy możecie Państwo dochodzić swoich praw i roszczeń wobec Hotelu

- Merytoryczne, najlepiej minimum 10-cio letnie doświadczenie w temacie opieki nad zwierzętami, czy to poprzez prowadzenie hodowli zrzeszonej np. w ZKwP FCI ( takie hodowle i panujące w obiekcie warunki podlegają dość częstym kontrolom z ramienia np. ZKwP FCI ), lub praca w Fundacjach opiekujących się zwierzętami

- Bardzo dobrze widziany tytuł Kynologa, Behawiorysty, Lekarza weterynarii lub Technika weterynarii

-Odpowiednie warunki bytowe i bezpieczne, sprawdzone i zadbane place zabaw

- Zapewnioną 24-ro godzinną opiekę weterynaryjną maksimum 30-minut od Hotelu

Proszę również pamiętać, że sama strona internetowa to jedynie forma reklamy często niezwykle sprawnie wykonana.
Jeżeli na stronie widzisz pomieszczenia gdzie pieski leżą w łóżeczka na podusiach i kołderkach z falbankami to pomyśl sobie co Twój piesek zrobiłby w 5 minut z tymi falbankami.
Rzeczywistość wygląda często tak, że owszem jest pomieszczenie z takim łóżeczkiem ale do przyjęcia pieska, który potem ląduje w stodole albo budzie za stodołą.

Piesek musi mieć zapewnione: – czyste, widne pomieszczenie w Pawilonach lub Kenelu Zewnętrznym.
Bezwzględnie musi mieć zapewniony czysty plac zabaw, w miarę możliwości z ładną zadbaną koszoną trawą i bezpiecznym ogrodzeniem. Jeżeli bawią się pieski z różnych domów opiekun musi mieć 100% pewności , że nie występuje wzajemna agresja pomiędzy pieskami. Koniecznie należy zwrócić uwagę , czy place zabaw mają odpowiednie zacienienie co jest fundamentalnie ważne w lato w przypadku psów molosowatych, Buldogów Angielskich, Francuskich, Mopsów itp. Pamiętaj piesek bawi się do utraty tchu i tego nie kontroluje, to opiekun sprawuje pieczę nad jego zabawą i odpowiednio reaguje na jej intensywność.

Hotel oferujący pobyt z wyżywieniem musi mieć zabezpieczoną ofertę karm Puppy, Adult , Senior. Karmy weterynaryjne związane ze schorzeniami pieska klient powinien dostarczyć razem ze swoim pupilem..

Przekazane powyżej informacje to niewielki wycinek i absolutne minimum tego co mogą Państwo oczekiwać i wręcz wymagać przy bezpiecznym powierzeniu swojego pupila pod opiekę prawidłowo działającego Pensjonatu dla Psów. Oczywiście to bardzo pojemny temat bo inne oczekiwania mamy zostawiając pieska na jeden dzień a inne na dwa tygodnie czy dłużej, dlatego też podstawą jest to aby powierzać swojego ukochanego pieska ludziom kompetentnym, przygotowanym merytorycznie, z wielkim sercem i oddanym opiece nad zwierzętami.

„ciocia” Grażynka

Dowiedz się więcej

Opinie

Bardzo dziękujemy za super opiekę nad Rockym. Serdecznie polecam ten Hotel. Pan Krzysztof świetny człowiek, dał nam wiele pożytecznych wskazówek na przyszłość.

Barbara Pacek (5/5)